Payton 29,4
ranking bukmacherów
Autor: skrzatos | Data dodania: 15.01.2017, 8:41
Autor: teefbe

Magic przyzwyczaili nas już w tym sezonie do nierównych występów na przestrzeni 48 minut i nie inaczej było tym razem. Po fantastycznej pierwszej kwarcie wygranej 42:29 nasi ulubieńcy osłabieni brakiem Evana Fourniera, spuścili nieco z tonu i nie potrafili wygrać zaciętej końcówki przeciwko silnej ekipie Utah, ulegając ostatecznie 107:114. Na 4 minuty do końca przy stanie remisu Jazzmani rozpoczęli run 13-0, który praktycznie pogrzebał szanse Orlando na zwycięstwo w tym meczu. Można było odnieść dziwne wrażenie jakby na siłę starali się grać końcówkę pod Jodiego Meeksa, który nie był tego dnia najgorętszym graczem gości. Zawodnicy z Orlando, biorąc pod uwagę klasę rywala zagrali dobre spotkanie, stawiając ciężkie warunki teamowi z Salt Lake City, zabrakło ławki i kilku lepszych posiadań pod koniec spotkania zarówno w ataku jak i w defensywie. Zwłaszcza widoczny po raz kolejny był niestety brak dobrych minut Bismacka Biyombo. Liderował znakomity Payton, flirtując z triple-double, autor 28 punktow, 9 zbiórek oraz 9 asyst, a kolejno 21 i 15 punktów dorzucili solidni Gordon i Vucevic. Jazz do zwycięstwa poprowadził Gordon Hayward (23 pkt, 4 zb, 7 ast), a wspomagał go Gobert, który zaliczył monster double-double (19 pkt, 19 zb). Magic kontynuują swoją trasę po zachodzie, w poniedziałkowy późny wieczór zagrają przeciwko Denver Nuggets i z bilansem 17-25 znajdują się aktualnie na 12. pozycji w konferencji.
Autor: skrzatos | Data dodania: 14.01.2017, 7:58
Wynikiem 115:109 zakończył się mecz pomiędzy Orlando Magic a Portland Trail Blazers. 17. win w sezonie zawdzięczamy przede wszystkim najlepszemu zawodnikowi w kadrze Orlando, który uzyskał solidne double-double 30 pkt i 10 zb. Nikola był bardzo skuteczny (13/18 z gry) i trafił też ważny rzut w końcówce spotkania. Z naszych ulubieńców można jeszcze pochwalić Elfrida Paytona, który z 8 celnych rzutów na 18 prób uzyskał 19 pkt, a oprócz tego 4 zb i 7 ast i jedyne do czego można się przyczepić to straty (5). Teraz podróż do Salt Lake City, bo już jutro w nocy z godziny 3 na 4 zagramy z Jazz, którzy dzisiaj rozbili Pistons 110:77.
Autor: jingles | Data dodania: 12.01.2017, 8:09
Wypad do LA zakończył się dla Magic bez zwycięstwa, po wcześniejszej porażce z Lakers dziś nasi ulubieńcy przegrali w tej samej hali z Clippers, grając bez zmagającego się z urazem barku Ibaki. Mecz był wyrównany i niewiele brakło by Orlando sprawiło niespodziankę, w końcówce gospodarze jednak odskoczyli i wygrali 105-96. Świetnie zagrał Gordon, który zdobył 28 pkt, trafiając 4 z 8 rzutów za 3. Wspierał go Vucevic - 16 pkt, 12 zb, a z ławki 14 oczek dołożył Meeks. Dla zwycięzców 22 pkt zanotował Redick.
Autor: jingles | Data dodania: 09.01.2017, 7:39
Styczeń w zeszłym roku był dla Orlando Magic miesiącem tragicznym, podobnie zapowiada się i w tym roku. Nasi ulubieńcy przegrali dzisiaj na wyjeździe z Lakers 95-111 i w 2017 roku mają póki co bilans 1-4, a łączny bilans 16-23 kieruje myśli kibiców coraz bardziej w kierunku draftu. Mecz w LA jeszcze w jego połowie nie zapowiadał nic złego, a po trójce Paytona na zakończenie 2. kwarty Magic mieli tylko 2 pkt straty. Po zmianie stron nastąpiła katastrofa, a goście przez ponad 7 minut (!!!) nie zdołali trafić rzutu z gry. To ustawiło dalszą część spotkania. Po 19 pkt dla Orlando zdobyli Ibaka, Fournier i z ławki Vucevic. Tyle samo dla Lakers zanotował Randle.
Autor: jingles | Data dodania: 07.01.2017, 13:18
Niewiele zabrakło by Orlando Magic pokonali u siebie zespół Houston Rockets. Goście pozostali jednak bezbłędni w meczach back-to-back w tym sezonie i pokonali naszych 100-93. W pierwszej połowie gospodarze mieli przewagę i w połowie spotkania prowadzili różnicą 8 pkt, jednak Rakiety odrobiły przewagę w kilka minut trzeciej odsłony i lepiej zagrali końcówkę. Rywale Magic trafili 15 trójek, których oddali aż 49! Magic trafili niespełna 42% rzutów z gry i to głównie nie pozwoliło im dowieźć zwycięstwa do końca. Świetnie z ławki zagrał Augustin, szczególnie w drugiej kwarcie gdy zdobył 16 ze swoich 19 pkt. Na słowa uznania zasługuje też Gordon, który poza zanotowaniem 18 pkt, 7 ast i 6 zb świetnie bronił Hardena (14 pkt, 5/15 z gry, 0/8 za 3). Teraz przed Orlando 6-meczowa trasa po Zachodzie.