Fournier 32,8
Ross 31,2
Payton 29,4
Autor: teefbe | Data dodania: 30.03.2017, 4:23
Ekipy Magic i Thunder przyzwyczaiły już swoich kibiców do niesamowitych spotkań między sobą. Nie inaczej było i tym razem. Dzisiejszej nocy Russel Westbrook w swoim kolejnym MVP występie rzucił trójkę na remis na 7 sekund do końca doprowadzając do remisu i dogrywki, by ostatecznie poprowadzić OKC do zwycięstwa 106:114. Mecz bez wątpienia można określić mianem rollercoastera. Początkowo to goście wyszli na prowadzenie (+10), by stracić je na rzecz ławki Magic. Nasi od tego czasu kontrolowali przebieg zdarzeń by zbudować nawet przewagę zapowiadającą blowout (+21). W czwartej kwarcie, którą Magic zaczynali od stanu +10, za robotę wziął się Westbrook, który mimo marnego wsparcia kolegów ewidentnie nie chciał przegrać w Amway. Nasi ulubieńcy popadli w szok oglądając comeback Russa i nie potrafili wrócić do swojej gry z 2 i 3 kwarty spotkania. Westbrook zakończył mecz z kosmiczną linijką 57 pkt, 13 zb, 11 ast. Dla naszych najlepiej pokazali się Ross oraz Fournier, kolejno 23 i 24 punkty. Teraz Magic udają się na wyjazdowe spotkanie do TD Garden by tam podjąć ekipę Boston Celtics.
Autor: jingles | Data dodania: 28.03.2017, 8:24
To był sentymentalny mecz dla Terrence'a Rossa, który pierwszy raz w barwach Magic zagrał przeciwko swojej byłej drużynie na ich terenie. Magic przegrali bardzo wyraźnie w mocno ofensywnym spotkaniu (112-131), a sam Ross zagrał dobre zawody notując 17 pkt i popisując się akcją mecz w postaci wsadu z obrotem 360 stopni po uprzednim przechwyceniu piłki. Raptors zaczęli budowanie wysokiej przewagi już w drugiej kwarcie i utrzymywali są do samego końca, a ich najskuteczniejszym graczem był DeRozan - 36 pkt. Ibaka, który powędrował do Toronto za Rossa, zaliczył 16 pkt i 7 zb. Najlepszym strzelcem Orlando był Payton - 22 pkt, do których dodał jeszcze 9 ast.
Autor: jingles | Data dodania: 25.03.2017, 11:11
Minionej nocy do O-Town zawitali goście ze stanu Michigan i nie będą tej wizyty wspominać zbyt miło. Magic pokonali gości aż 115-87 prowadząc od początku do końca, a Elfrid Payton po raz kolejny zanotował triple-double - 14 pkt, 11 zb, 10 ast. Pistons trafili zaledwie 2 z 22 rzutów zza łuku, gospodarze z kolei trafiali świetnie zarówno za 3 (46,2%) jak i ogólnie z gry (51,6%). Najlepszym strzelcem Orlando był Ross - 18 pkt, jednak każdy gracz wyjściowego składu uzyskał 14 i więcej pkt. Z ławki 15 oczek dorzucił Meeks. Dla rywali 16 pkt i 8 zb zanotował Leuer.
Autor: jingles | Data dodania: 23.03.2017, 9:37
To był czwarty mecz Orlando Magic z drużyną Szerszeni w tym sezonie i choć tym razem nasi ulubieńcy zagrali całkiem nieźle - skończyło się czwartą porażką z Hornets. Do połowy czwartej kwarty gospodarze grali z rywalem jak równy z równym, jednak w końcówce sygnał do ataku dał Frank Kaminsky i Magic przegrali ostatecznie 102 - 109. Najlepszym strzelcem Orlando był Ross - 19 pkt, a Vucevicowi niewiele brakło do triple-double - 14 pkt, 12 zb, 8 ast. Dla zwycięzców 22 pkt i 7 ast uzyskał Walker. W piątek Magic grają u siebie z Pistons.
Autor: jingles | Data dodania: 21.03.2017, 7:51
Magic pod koniec drugiej i na początku trzeciej kwarty tracili do Sixers 17 pkt i wydawało się, że kibice w Amway Center obejrzą porażkę z bezpośrednim rywalem w walce o szanse na dobry pick. Fani dostali jednak dużo emocji, a gospodarze wrócili do meczu i doprowadzili do dogrywki, a szansę gości na zwycięstwo w regulaminowym czasie zniweczył Payton świetnym przechwytem. Dodatkowy czas gry był wyrównany, lecz końcówkę lepiej zagrali nasi ulubieńcy i zwyciężyli 112-109. Ponownie równo zagrała pierwsza piątka i każdy zanotował podwójną zdobycz punktową, a najlepszym graczem Orlando był Vucevic - 26 pkt, 13 zb. Do gry powrócił Meeks, który miał jednak problemy ze skutecznością i w 20 minut na boisku trafił tylko 1 z 9 rzutów z gry (ale dodał 7/9 z osobistych). Dla Philly double-doubles złożone z pkt i zb zaliczyli Holmes i Covington - odpowiednio 24/14 i 24/13.